התכנית הבינלאומית און ליין ללימודי הכשרת מדריכות ומדריכים משפחתיים בגישת​ יהונתן דורון​

"כולנו ילדים של החיים"

(כתב שלום חנוך, שר אריק איינשטיין ז"ל)

ולא בכדי.

"הדיאלוג שלנו עם הילד או הילדה שבתוכנו, הוא דיאלוג יומיומי שאינו חדל מלהתקיים. בני האדם שאנחנו מורכבים מרגעי שמחה ופגיעות, אושר וזעזוע, הצלחה וכישלון, שלווה ורעש. רגעים אותם אנו לוקחים איתנו למסע החיים מאז שהיינו בבטן אמנו. אני מאמין שכמו בשיר, כולנו "ילדים של החיים" בכל גיל, בכל שלב. אי אפשר לטפל ולהבריא משפחות מבלי לטפל ולהבריא את הילדים והילדות שאנחנו.

לאחר עשרים שנה בהן אני עוסק בעשייה חינוכית, הדרכת משפחות, ילדים ובני נוער, הבשיל הרגע לפתוח את תכנית לימודי ההכשרה למדריכות ומדריכים משפחתיים בגישתי, ולהגביר את האור בבתי העולם. הלימודים חווייתיים, מטלטלים, אחרים, מעמיקים, ממוקדים באמת ובמה שקורה בלב המשפחות בשדה המציאות של החיים, והם לימודים פורצי דרך ומשני חיים בעולמות הפנימיים של כל תלמיד ותלמידה"

יהונתן דורון

התכנית ללימודי הכשרת מדריכים משפחתיים בגישת יהונתן דורון

אנחנו נרגשים מאד להזמין אותך להצטרף למחזור השני של תכנית הכשרה ייחודית ופורצת דרך על פי גישתו של יהונתן דורון, מפתח גישת “עץ החינוך” ואת מודל “עצה” (עניין, צורך והזדמנות).
יהונתן דורון – איש חינוך בכיר ומוביל בישראל, מנטור לצוותי חינוך בארץ ובחו”ל,
ניהל את התיכון הדמוקרטי “קהילה” שבתל אביב, ואת מסגרת “עוגן” לילדים עם קשיי התנהגות בגילאי יסודי בבת ים, כתב את ספריו רבי המכר – “כל מה שילד צריך“, “אל היער הקסום של הילדות” ו”ילדי הירח“, מרצה TEDx העולמית, מטפל ומדריך מעל לעשור בהורים ובני נוער בקליניקה ברמת החייל שבתל אביב, אשר מעניקה שירותי הדרכה הורית להורים מהארץ ומרחבי תבל.

מטרת התכנית

הכשרת מדריכות ומדריכים משפחתיים בהובלת תהליכי שינוי מעמיק וצמיחה מרפאה, ולהביא לקירוב ריגשי משמעותי בין הורים לעצמם, ילדים להוריהם, והורים לילדיהם.

למי מיועדת התכנית?

לבוגרי ובוגרות הקורסים והסדנאות של יהונתן דורון בעבר, למטפלים מתחילים וותיקים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, מטפלי גופנפש, מנחי הורים ונשות ואנשי חינוך המעוניינים להרחיב את טנא הכלים הטיפוליים שלהם ולקבל הכשרה מקצועית לגישה המביאה אור גדול לילדים, נוער והורים כבר במדינות רבות בעולם.

הלמידה בתכנית

הלימודים יועברו ברובם המוחלט ישירות ע”י מנהל ומוביל התכנית – יהונתן דורון.
הלימודים יהיו חווייתיים ברובם ויכללו בתוכם תהליך מעמיק אישי של כל משתתפת ומשתתף, במהלך לימוד הגישה של יהונתן. נהיה יחד בעולמות  המוזיקה, כתיבה, ציורמדיטציה, נשימה,  חכמת המזרח ופסיכולוגיה חיובית מערבית כאחד.
התכנית כוללת שנת לימוד אחת החל מספטמבר 2024.
30 מפגשים און ליין בZOOM שיתקיימו בימי רביעי.
שעות השיעור: 20:30 עד 23:00 שעון ישראל. תאריך מפגש ראשון ללימודים – 4.9.2024.

כל השיעורים יוקלטו ויהיו לרשות התלמידות והתלמידים לנצח נצחים.

תכנים מרכזיים בלימודי התכנית

מהויות אהבה בילדות ומפגש עם תאונות ריגשיות במהלך הילדות, גישת עץ החינוך – 4 שלבי המציאות של בני האדם ביחסים עם הורות ועם עצמם,

ללמוד את שפת הנמרים – עבודה עם התנגדויות, אבא אבוקדו, אימהות האלה, ה”דיל הפיטרפני” שבהורות, תחושות חרטה ואי חיבור ריגשי להורות, קידוש ערך ההנאה בבית, תאומים, הורות יחידנית, ילדים ונוער בסיכון, משפחות חדשות, צרכים מיוחדים, פינוקיו – קונפליקט הילד הדמוקרטי, חינוך רוחני, לגדל ילדים חופשיים, לחבק ולאהוב את התסכול שבחינוך ולהתאהב בטעויות, השתקפויות בין הורים וילדים וקטיעת שרשרת הסבל הבין דורית, זיהוי וניתוח כוחות הוריים, סבא ג’פטו – הסבאות והסבתאות החדשה, ילד קופוצ’ון – כשהגוף בוגד בילד, שפת השאלות של הילדים, מתנת הזמן והכעס, הכלה הורית והגשמה הורית, פשוט להיות שם – תרגולים בנוכחות אמיתית, העצב שבהורות, המסע אל הרי הסליחה הילדית וההורית, התפילות הסודיות של בני ובנות הנוער, הרחבת סדקי האור מתוך שברים פנימיים, התקפי זעם בקרב ילדים והורים, יחסי אחים, כרוניקה של פגיעה עצמית בקרב נוער, כלים והכוונה לבניית קליניקה מצליחה ועוד…

סטאז’

מאמצע שנת הלימודים יתחילו משתתפי התכנית להוביל תהליכי הדרכה במשפחות, בליווי מפגשי און ליין של יהונתן שמועדם ייקבע במהלך שנת הלימודים. הסמכה כמטפל בגישה יקבלו רק משתתפים שהשלימו שני תהליכים מלאים מודרכים ומוצלחים עם 2 משפחות שונות לפחות.

תעודה

נוכחות של 90% בשיעורים. בוגרות ובוגרי התכנית שישלימו את שעות הסטאז’ יהיו זכאים לקבלת תעודת הכשרה כמדריך משפחתי בגישת יהונתן דורון.

לאחר הלימודים: למצטיינות תינתן אפשרות לעבוד דרך המרכז של יהונתן דורון, ותהיה אפשרות לקבל בתשלום ליווי סופרוויז’ן מיהונתן דורון. 

עיקרי התכנית

ראש התכנית

יהונתן דורון

דוא"ל

jondoron.office@gmail.com

יעוץ והרשמה

נטלי 054-742-8991 (לחצו לחיוג)

תנאי קבלה

ניסיון מקצועי רלוונטי + בחינת התאמה ע"י יהונתן דורון

מתי ואיפה לומדים

ימי רביעי בשבוע, שעות: 22:30-20:00 שעון ישראל,
ב-ZOOM

מועד תחילת הלימודים

4 בספטמבר 2024

משך הלימודים

8 חודשים מספטמבר 24 ועד מאי 25.

עלות שכר לימוד

המחיר המלא: ₪10,850.
🡠 ניתן לשלם בפריסה של עד 12 תשלומים ללא ריבית.
🡠 לתשלום במזומן ולנרשמים בהרשמה מוקדמת (עד ה30/5)  – תינתן הנחה על סך ₪2000.

תהליך ההרשמה

א. אחרי שקראת את תכנית הלימודים והבנת את כל הפרטים הטכניים תמלא/י בבקשה את השאלון האישי: שאלון התאמה ללימודי הכשרת מטפלים בגישת יהונתן דורון <<

ב. אחרי שנקרא את השאלון שלך ונראה שאנחנו מתאימים – נקבע לך פגישת זום להכרות עם יהונתן דורון.

ג. במידה ובשיחת ההכרות שני הצדדים ירצו להמשיך ביחד, תוזמנ/י לשלם את דמי ההרשמה ואת/ה בפנים.

לפרטים נוספים ושאלות אנא צרו קשר עם נטלי:

"ככל שהעמקתי במסע הפרטי שלי ומצאתי בתוכי את הכוחות לצאת מסבך השורשים שסגרו עלי, יכולתי לראות את ילדיי כפי שהם באמת. חופשיים להיות הם עצמם. הם לא צריכים להזכיר לי את עצמי בשום דבר. איני צריך לתקן את ילדותי דרכם. ילדותם במקומם וילדותי במקומי. והילדות של כולנו שלמה."

~ יהונתן דורון